Birkának néznek?

Sodródunk a hamisságok, a féligazságok, a lényegtelen információk áradatában, nemcsak az a baj, hogy akarat nélküli sodródó bábukká válunk, de ráadásul a zuhatag, a válság, a szenvedés felé sodródunk. Egy megoldás van......

 

A link elvezet a vakitfed oldalakhoz, ezután nyisd meg (download) a 0003 ábrát.

http://sites.google.com/site/vakitfed/my-forms  

 

Magyarázat a 0003 (a világ elrendezése) ábrához

A világ lehetséges elrendezése (gyakorlatiasabban). 

Eddig több világ, tudat elrendező ábrát rajzoltunk, de rá kellett ébrednünk, ezek elég elvont ábrák, a gyakorlati életben nem nagyon használhatók.

Elképzelésünk szerint, mely eképzelést az ábra reményeink szerint tükröz a világ gondolati és rendszer rendezettségét, a közvetlen demokrácia, szélesebben, a közügyekről való gondolkodás oldhatja meg. Tehát a közügyekről való gondolkodás szűkebben ennek összesített kivonata (közvélemény-kutatás, népszavazás, közvetlen demokrácia) nemcsak a társadalmi, politikai gazdasági rendszer szempontjából előnyős.  Azért is előnyős, sőt szükséges, hogy valamilyen gondolati rendezettség kialakuljon.

Korábban Európában, a keresztény világban a biblia, a keresztény hit, a vallás állt a gondolati világ középpontjában, mely egyébként a közerkölccsel, közvetve a közügyekkel (politikával) foglalkozott. Sok országban még mindig a vallás áll.

Majd jött, legalábbis a szocialista világban jött a marxizmus-lenizmus, a szocialista gazdaságtan, egyebek, ezek kerültek a gondolati világ középpontjába. Legalábbis a vezetés szándéka szerint, ezek kerültek volna, de kényszeríttet (anti-demokratikus) módón, ami természetesen ellenállásba ütközött. A tanulság nem az, hogy a politika nem lehet a gondolati világ központjában, hanem az, hogy csak önkéntes alapon, demokratikus módón kerülhet oda.

És elérkeztünk korunkhoz, rendszerünkhöz, amikor a marxizmus kifújt és a kereszténység sem képes kitölteni a gondolati világ központját. És ehhez adódott hozzá több más tényező, pl., az emberek kiábrándultsága a politikából, a politizálásból. Tehát a gondolati világ központjában mindig is a közügyek voltak, szükségszerűen, hiszen a különböző érdeklődésű emberek, közös gondolati területe nem lehet más, mint a közös ügyek, a közügyek, más szóval a politika. Ha a locsi-fecsit, „jaj de édesek vagytok” színtű beszélgetéseket, nem számítjuk.

De korunkban felbomlott ez a rend, nincs semmi a központban, illetve mindenki azt tesz oda, amit gondol, illetve kvázi nincs is közös gondolati világ.

Na és – gondolhatják többen – és akkor mi van, legalább szabadon gondolkodhat az ember.

Akkor az van, hogy a közös ügyeket az emberek nem gondolják át, nem beszélik meg egymással, legalábbis nem kellő mértékben akkor az uralkodók biztosan azt tehetnek, amit akarnak.

Ugyanakkor feltehetjük a következő kérdéseket: napjainkban miért van az, hogy mindenki beszél, mondja magáét, de mindenki úgy érzi, hogy őrá senki nem figyel? Miért van az, hogy egyre kevésbé hiszünk az információkban, gondolatokban? Egyre többet, talán nem ok nélkül kétkedünk: megint valamilyen átverés alanyai vagyunk? Miért van az, hogy a valóban értékes információk, gondolatok szinte nem tudnak megjelenni, egyre több hamis információval, gondolattal találkozunk?  Miért van az, hogy az emberek szinte képtelenek komoly dolgokról beszélgetni egymással? Miért van az, hogyha levélben, szóban segítséget kérünk, akkor egyre inkább a közömbösséget, az elutasítást tapasztaljuk, vagy nem, vagy érdektelen semmitmondó válaszokat kapunk?

Ezek azért komoly problémák.

Több ok juthat eszünkbe. Az egyik az általános önzés erősödése, a társadalom atomizálódása.

A másik magyarázat az információáradat (közmédiák tv, internet, stb.) okán a gondolati szemét is (és főleg az) a tízszeresére nőtt. A hatalmas szeméttengerben elvész az érték. Egy harmadik magyarázat, a politikai és üzleti manipuláció hihetetlen erősödése, bővülése és kifinomulása. És még lehetnek magyarázatok.

Viszont a lényegi megoldás nem lehet más, mint a gondolati világ rendezése, a közügyek visszahelyezése a gondolati világ központjába.

Ha két ismerős találkozik, akkor igenis beszéljék meg, vitassák meg, lehetőleg intelligens keretek között a fontos közügyeket. Ez legalább értelmes beszélgetés. Sőt jöjjenek össze direkt komoly beszélgetésekre az emberek. És sokak gondolati világa már attól is kitisztul, ha többet gondolkodik a közügyeken. Az önzést is csökkenti.

Ugyanakkor a politika a közügyek világa is meglehetősen zavaros, ezért van szükség egy belső rendezésre is. A politika, a közügyek világának középpontjában pedig a konkrét törvények állnak, tehát ezekről kellene a viszonylag legtöbbet beszélni, és gondolkodni.

Nagyjából erről szól az ábra.

Elveszhetünk a káoszban, ha nem teszünk rendet.

Kétségtelenül először a gondolati szinten kell rendet teremteni és ezzel mindjárt némi ellentmondásba, keveredtünk. De mégsem keveredetünk, mert a rendteremtés a vezérlő a gondolat.

A világ alapvető szintjei, egyféle felosztás:

Azon többé-kevésbé tapasztalható tárgyi természeti világ (tenger mélye, bolygók világa, stb.) melynek viszonylag csekélyebb a közvetlen hatása az emberi életre életszínvonalra.

A biológiai emberi testek, az emberi élőlények világa.

A gondolatok, elképzelések, elméletek világa.

És végül de nem utolsó sorban, a közvetlen valóságos világ.

A közvetlen valóságos világ középpontjában vannak a törvények, és a hivatalos tananyag.

A hivatalos tananyag hátterében ott van a tudományos világ, tehát akár a tudományos világot is valóságos közvetlen világhoz számíthatjuk. És persze a „hivatalos tananyag” is szélesíthető, pl. elfogadott propagált tájékoztatásra.

Fontos része lenne még a mérés világa, a helytálló statisztika.

A törvények (többek között a törvényhozási rend törvényei is)  és másodsorban hivatalos tananyag, mely leginkább közvetlenül meghatározza az életünket, életszínvonalunkat (a munkát és a fogyasztást) és a „boldogságunkat”.

Tehát a közvetlen valóságos világ másik, az életből, életszínvonalból eredő része:

A munka, amit végeznek (amit végezni tudnak) az emberek.  (Az életszínvonal szempontjából a munka örömszerző vonatkozása.)

A termékek, szolgáltatások melyeket meg tudnak vásárolni, amit használni tudnak az emberek. Melyek szintén erősen befolyásolják az életet, az életszínvonalat. 

Tehát a törvények, és a hivatalos tananyag határozza meg leginkább a munkát és a termékeket szolgáltatásokat.. Mindezek a fő cselekvések. Mindezek a közvetlen valóságos világ, ha a gondolatok, elképzelések, elméletek világát elválasztjuk a közvetlen valóságos világtól. Márpedig el kell választani, ha nem akarunk a káoszban elveszni. 

Folytassuk talán azzal, hogy a tárgyi természet világa azért választható el a közvetlen valóságos világtól, mert az úgy hat, ha a tudást (elsősorban a hivatalos tananyag segítségével) áttranszformálja az ember termékre, szolgáltatásra.  Pl., felfedeznek egy új vírust, annak a kezdeti gyógymódját, azt tanítják, oktatják, abból egészségügyi szolgáltatás lesz, és abból gyógyulás életszínvonal lesz.

Van ugyan egy közvetlen hatása is a természeti világnak, de azzal nem tud mit kezdeni az ember, tehát irreleváns. Pl., nem fedezik fel az új vírust, a kezdeti gyógymódot, viszont a létező vírus az embertől függetlenül az ember tudta nélkül betegít – és ezzel nem lehet semmit kezdeni. Ami az ember tudta nélkül történik, azzal nem tud mit kezdeni.

A fő probléma, hogy a kaotikus gondolati, elméleti világ ne telepjen rá a valóságos közvetlen világra és ezzel ne tegye lehetetlenné a valóságos világot. Ezért a gondolati elméleti világot el kell választani a valóságos közvetlen világtól.

Térjünk vissza azonban, a valóságos közvetlen világ és a gondolati, elméleti világ viszonyára.

Optimális esetben vannak jó, közösen meghozott törvények melyek végrehajtva örömmel végzik ez emberek a munkájukat, és jó életet hoznak létre. Eközben mindenki kiabálhatja maga véleményét, mindenkinek más az érdeklődése, mindenkinek vannak elméletei, de ez nem zavarja az előbbi folyamatot (jó közösen hozott törvények – jó hivatalos oktatás – örömteli hasznos munka – jó termelés, fogyasztás, jó élet). Az emberek mondják a magukét, legfeljebb alkossanak klubokat, stb., de közben végezzék a jó törvények szerint hasznos munkájukat és éljenek jó életet

Jelenleg azonban és ez erősödő tendencia: nincsenek jó törvények, az emberek kaotikus „kiabálása” szerint kaotikussá és rosszá válik a munka, a termelés, fogyasztás is, az élet is, leromlik az életszínvonal. A zavaros információk megzavarják a végrehajtó egységek munkáját. Egyébként a jelenlegi kaotikus kiabálás egyfajta pótcselekvés is, azt próbálják meg kompenzálni, hogy a valóságos közvetlen világba nincs beleszólásuk.

Ugyanakkor egyre többen vágynak érthető tiszta rendezett világra. Bár nő zavaros elméletek száma, egyre több önkéntes próféta lesz, de fennmaradó többség mégis egyre inkább vágyik a logikus rendezett világra.

Elnézést az ismétlésért, de fontos, hogy a közvetlen valóságos világ szét legyen választva, a gondolati, elméleti világtól, még akkor is ha sokoldalú az összefüggés.

Rengeteg gondolat, elképzelés elmélet lehet arról, hogyan függ össze az közvetlen gyakorlati világ (törvények, munka, stb.) és a gondolati, elméleti világ. De ezek a gondolatok, elképzelések, elméletek is a gondolatok, elképzelések, elméletek világába tartoznak.

Optimális esetben viszont a gondolatok, elképzelések, elméletek biztosan, és rendezetten találkoznak a közvetlen valóságos világgal és itt már elérkeztünk a közvetlen demokráciához.

A közvetlen demokrácia, hogy az emberek jelentős részben a törvényekről, a tananyagról, ill. a munkáról, a termelésről, fogyasztásról gondolkodnak, erről van elképzelésük, erről van elméletük. És eme gondolatokat csak kvázi szavazással lehet összesíteni és transzformálni a törvények világába, és az egyéb valóságos közvetlen világba.  És ekkor kialakul a rend. A gondolati, elméleti világ nemhogy zavarná, de elősegíti a valóságos közvetlen világot. Kialakul egy tiszta és hasznos összekapcsolódás.

És a gondolati elméleti világ is tisztázódik, abban is kialakul egyféle rend. Mert a gondolati elméleti világ közepében mégis a törvényekről, a tananyagról, a munkáról, a termelésről, a fogyasztásról való gondolkodás kerül. A központ kijelölése már egyféle rendet teremt.

Nagyjából ez lenne azon gondolatsor lényege amit a rajz ábrázol.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 10
Tegnapi: 12
Heti: 28
Havi: 510
Össz.: 34 440

Látogatottság növelés
Oldal: A világ elrendezése
Birkának néznek? - © 2008 - 2024 - rendszer-vakitfed.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »